HCMP06C12-M20
DigiKey Part Number
298-21549-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMP06C12-M20
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE BLACK ARROW
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Black Arrowhead, Winged 0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Packaging
Bulk
Length
0.795" (20.19mm)
Part Status
Active
Width
0.394" (10.00mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Height
0.618" (15.70mm)
Type Attributes
Side Entry, Webbed
Panel Hole Size
0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)
Opening Size
0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Panel Thickness
0.024" ~ 0.118" (0.60mm ~ 3.00mm)