PW75FR-CY
DigiKey Part Number
PW75FR-CY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PW75FR-CY
Description
SLIT WRAP 3/4" X 100' NATURAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Slit Wrap X 100' (30.48m) Natural
Category
Material
Polyethylene (PE)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Natural
Series
Length
100' (30.48m)
Packaging
Bulk
Wall Thickness
0.035" (0.89mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Type
Slit Wrap
Heat Protection
Flame Retardant
Type Attributes
Slit Harness
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Inside, Expanded
0.810" (20.57mm)