1SMB3EZ15-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1SMB3EZ15-AU_R1_000A1 |
Description | DIODE ZENER 15V 3W DO214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 15 V 3 W ±5% Surface Mount DO-214AA (SMB) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 11.4 V |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 3 W | Supplier Device Package DO-214AA (SMB) |
Impedance (Max) (Zzt) 6 Ohms | Base Product Number |