E2154QS0F1
DigiKey Part Number
1452-E2154QS0F1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2154QS0F1
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK RED WH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black, Red, White, Yellow TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 1.54" (39.12mm) 152 x 152
Category
Backlight
Without Backlight
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
152 x 152
Packaging
Bulk
Interface
SPI
Part Status
Active
Graphics Color
Black, Red, White, Yellow
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Dot Pitch
0.18mm W x 0.18mm H
Diagonal Screen Size
1.54" (39.12mm)