BWVS005050402R2M00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BWVS005050402R2M00 |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.7A 21 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 3.7 A 21mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 21mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm) |