DASUTLC500NF
DigiKey Part Number
553-DASUTLC500NF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DASUTLC500NF
Description
CLARITY, DAS ULTRA THIN LOW CLEA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Flat Patch N Type Female Panel Mount
Gain
4dBi, 6dBi, 6dBi
Packaging
Box
Power - Max
40 W
Features
Cable - 500mm
Frequency (Center/Band)
784MHz, 1.947GHz, 2.5GHz
Frequency Range
608MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
Height (Max)
0.331" (8.40mm)