PA4349.823ANLT
DigiKey Part Number
553-4051-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4051-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4051-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4349.823ANLT
Description
FIXED IND 82UH 10A 34.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Molded Inductor 10 A 34.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4349.823ANLT Models
DC Resistance (DCR)
34.2mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
1.5MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Surface Mount
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7.7A
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)