PAL6374.900HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PAL6374.900HLT |
Description | FIXED IND 90NH 71A 0.45 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 90 nH Unshielded Inductor 71 A 0.45mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.45mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±15% | Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 90A |