PG0426.201NLT
DigiKey Part Number
553-3859-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3859-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3859-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PG0426.201NLT
Description
FIXED IND 200NH 26A 2.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 nH Shielded Wirewound Inductor 26 A 2.2mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PG0426.201NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
46A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
2.2mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)