FAD1-08032CBMW12
FAD1-08032CBMW12
FAD1-08032CBMW12
FAD1-08032CBMW12
DigiKey Part Number
Q630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAD1-08032CBMW12
Description
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80.5mm L x 80.5mm H Ball 44.8 CFM (1.25m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
36.7dB(A)
Mfr
Power (Watts)
1.92 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Weight
0.238 lb (107.95 g)
Width
32.00mm
Current Rating (Amps)
0.160A
Air Flow
44.8 CFM (1.25m³/min)
Voltage Range
10.8 ~ 13.2VDC
Static Pressure
0.241 in H2O (60.0 Pa)