FKA2-25489QBHT3F
FKA2-25489QBHT3F
DigiKey Part Number
Q607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FKA2-25489QBHT3F
Description
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Detailed Description
Fan Tubeaxial 230VAC Round - 254mm Dia Ball 530.0 CFM (14.84m³/min) 2 Terminals
Power (Watts)
62.8W
Termination
2 Terminals
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Voltage - Rated
230VAC
Size / Dimension
Round - 254mm Dia
Width
89.00mm
Current Rating (Amps)
0.300A
Air Flow
530.0 CFM (14.84m³/min)
Static Pressure
0.276 in H2O (68.7 Pa)