OX4150A-D1-0.5-38.880-3.3-7
DigiKey Part Number
2151-OX4150A-D1-0.5-38.880-3.3-7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4150A-D1-0.5-38.880-3.3-7
Description
XTAL OSC OCXO 38.880MHZ 3.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.88 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)