OX4150A-D3-1-20.000-3.3-7
DigiKey Part Number
2151-OX4150A-D3-1-20.000-3.3-7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4150A-D3-1-20.000-3.3-7
Description
XTAL OSC OCXO 20MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
20 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 5-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±10ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
5-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)