OX4150B-D3-0.3-10.000-3.3-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Connor Winfield
In Stock: 26
Datasheet
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
OX4150B-D3-0.3-10.000-3.3-7
DigiKey Part Number
2151-OX4150B-D3-0.3-10.000-3.3-7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OX4150B-D3-0.3-10.000-3.3-7
Description
XTAL OSC OCXO 10.000MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±3ppb
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)