BR25H040FVT-2CE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR25H040FVT-2CE2 |
Description | IC EEPROM 4KBIT SPI 8TSSOPB |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP-B |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BR25H040FVT-2CE2 Models |
Category | Clock Frequency 10 MHz |
Mfr | Write Cycle Time - Word, Page 4ms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V |
Part Status Not For New Designs | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |