MCR03ERTJ103 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 443 783
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 325 201
Datasheet
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
In Stock: 216
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Upgrade
Bourns Inc.
Upgrade
10 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film