RUF020N02TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RUF020N02TL |
Description | MOSFET N-CH 20V 2A TUMT3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 20 V 2A (Ta) 320mW (Ta) Surface Mount TUMT3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RUF020N02TL Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2 nC @ 4.5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±10V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 180 pF @ 10 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 320mW (Ta) |
Technology | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package TUMT3 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 105mOhm @ 2A, 4.5V | Base Product Number |