RC1608F392CS is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
In Stock: 66 164
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 12 376
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
3.9 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC1608F392CS
DigiKey Part Number
1276-4703-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC1608F392CS
Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
54 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC1608F392CS Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)