Image for S1SS-10-28C-GF-05.00-S is not available
S1SS-10-28C-GF-05.00-S
DigiKey Part Number
612-S1SS-10-28C-GF-05.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SS-10-28C-GF-05.00-S
Description
MICRO MATE SINGLE ROW DISCRETE W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)