SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | 400 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SEAM-50-03.5-L-08-2-A-K-TR Models |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) |
Connector Type High Density Array, Male | Mated Stacking Heights 8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm, 11.5mm |
Number of Positions 400 | Height Above Board 0.240" (6.10mm) |
Pitch 0.050" (1.27mm) | Base Product Number |