3RP20251AP30
DigiKey Part Number
3473-3RP20251AP30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RP20251AP30
Description
RELAY TIME DELAY 100SEC 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.05 Sec ~ 100 Sec Delay 3A @ 250VAC Chassis Mount, DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3RP20251AP30 Models
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Siemens
Delay Time
0.05 Sec ~ 100 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 250VAC