3RT12656AD36 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 265 A 42 ~ 48VAC/DC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT12656AD36
DigiKey Part Number
3473-3RT12656AD36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT12656AD36
Description
CONTACTOR VAC S10 265A 42-48V 3P
Detailed Description
Category
Switching Voltage
1000VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Coil Voltage
42 ~ 48VAC/DC
Coil Power
700W
Contact Rating (Current)
265 A