SIT8925BA-32-18E-133.333333
DigiKey Part Number
1473-SIT8925BA-32-18E-133.333333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8925BA-32-18E-133.333333
Description
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
133.333333 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Supplier Device Package
4-PQFN (5x3.2)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)