SIT9121AI-2C1-33E25.000000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1473-SIT9121AI-2C1-33E25.000000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9121AI-2C1-33E25.000000 |
Description | MEMS OSC XO 25.000000MHZ LVDS SM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT9121AI-2C1-33E25.000000 Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±20ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Strip | Current - Supply (Max) 4.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 35mA |