CD14ZT0R00 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CD14ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR) CD14ZT0R00CT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CD14ZT0R00 |
Description | RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0 Ohms Jumper 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CD14ZT0R00 Models |
Category | Power (Watts) |
Mfr | Composition |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm) |