CF18JT560R
DigiKey Part Number
CF18JT560RTR-ND - Tape & Reel (TR)
CF18JT560RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF18JT560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/8W AXIAL
Detailed Description
560 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CF18JT560R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)