RAVF164DFT30K0
DigiKey Part Number
RAVF164DFT30K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DFT30K0
Description
RES ARRAY 4 RES 30K OHM 1206
Detailed Description
30k Ohm ±1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF164DFT30K0 Models
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
30k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)