RAVF164DJT5K10
DigiKey Part Number
738-RAVF164DJT5K10TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RAVF164DJT5K10CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RAVF164DJT5K10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DJT5K10
Description
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206
Detailed Description
5.1k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF164DJT5K10 Models
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
5.1k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)