3PN1210B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 452-1006-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3PN1210B |
Description | VAR XFMR 120VAC 12A |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120VAC Receptacle Output 12A (1.44kVA) Constant Current Variable Transformer Input Plug, 6' Cord |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output 120VAC |
Manufacturer Staco Energy Products Company | Voltage - Supply 120VAC |
Series | Input Type Plug, 6' Cord |
Packaging Box | Constant Current Load - Max 12A (1.44kVA) |
Part Status Active | Size 6.960" L x 4.620" W x 5.500" H (176.78mm x 117.35mm x 139.70mm) |