1100LN-USB-C-CHARGER
DigiKey Part Number
5214-1100LN-USB-C-CHARGER-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1100LN-USB-C-CHARGER
Description
100W LAPTOP CHARGER
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V, 9V, 10V, 12V, 15V, 20V 100 W AC/DC External Adapter Input
Category
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Manufacturer
StarTech.com
Voltage - Output
5V, 9V, 10V, 12V, 15V, 20V
Packaging
Box
Current - Output (Max)
5A
Part Status
Active
Power (Watts)
100 W
Region Utilized
North America
Operating Temperature
0°C ~ 25°C