SM15T68A
DigiKey Part Number
497-7874-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7874-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7874-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T68A
Description
TVS DIODE 58.1VWM 121VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 83A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SM15T68A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
83A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58.1V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V