SXO32C3A381-100.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO32C3A381-100.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO32C3A381-100.000M
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXO32C3A381-100.000M Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)