WCM 9070FASV-701-LM
DigiKey Part Number
4816-WCM9070FASV-701-LMTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-WCM9070FASV-701-LMCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-WCM9070FASV-701-LMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCM 9070FASV-701-LM
Description
CMC 6A 2LN 700 OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 6A DCR 9mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
9mOhm
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
6A