ACM4520-231-2P-TL000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 370
Datasheet
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 230 Ohms @ 100 MHz 2.6A DCR 50mOhm
ACM4520-231-2P-TL000
DigiKey Part Number
ACM4520-231-2P-TL000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM4520-231-2P-TL000
Description
CMC 2.6A 2LN 230 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
2.6A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
230 Ohms @ 100 MHz