ACT1210-220-2P-TL00
DigiKey Part Number
445-172388-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172388-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172388-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT1210-220-2P-TL00
Description
CMC 22UH 250MA 2LN 1.1KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.1 kOhms @ 10 MHz 250mA DCR 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACT1210-220-2P-TL00 Models
Category
Current Rating (Max)
250mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
1.1 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
22 µH @ 100 kHz