ANT162442ST-1000AM1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT162442ST-1000AM1 |
Description | CERAMIC ANTENNA FOR 2400-2484MHZ |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Range 2.4GHz ~ 2.484GHz |
Manufacturer TDK | Antenna Type Chip |
Series | Number of Bands 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | VSWR 3 |
Part Status Active | Termination Solder |
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 2.442GHz | Height (Max) 0.016" (0.40mm) |