B72207S0200K111 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72207S0200K111 |
Description | VARISTOR 33V 250A DISC 7MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 36.3 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 250 A |
Series | Energy 1.3J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 20 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 26 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 29.7 V | Package / Case Disc 7mm |
Varistor Voltage (Typ) 33 V | Base Product Number |