B72207S0250K211 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72207S0250K211 |
Description | VARISTOR 39V 250A DISC 7MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 42.9 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 250 A |
Series | Energy 1.6J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 25 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 31 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 35.1 V | Package / Case Disc 7mm |
Varistor Voltage (Typ) 39 V | Base Product Number |