B84252B0400A000
DigiKey Part Number
495-B84252B0400A000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84252B0400A000
Description
POWER EMC FILTER
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 400 A 1000V (1kV) Three Stage Terminal Post
Category
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)
Manufacturer
TDK
Current
400 A
Series
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C