C2012X7R2E332K085AM
DigiKey Part Number
445-6058-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6058-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6058-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7R2E332K085AM
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7R2E332K085AM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)