C3216X7R2J153K130AM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3216X7R2J153K130AM |
Description | CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3216X7R2J153K130AM Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Open Mode |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.059" (1.50mm) |