C3216X7T2J153K085AC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3216X7T2J153K085AC |
Description | CAP CER 0.015UF 630V X7T 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.015 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3216X7T2J153K085AC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |