CEU4J2X7R2A332K125AE
DigiKey Part Number
445-12041-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12041-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12041-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEU4J2X7R2A332K125AE
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CEU4J2X7R2A332K125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)