TCM0605S-120-2P-T201
DigiKey Part Number
445-9333-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9333-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9333-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCM0605S-120-2P-T201
Description
CMC 100MA 2LN 12 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 12 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1Ohm
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Voltage Rating - DC
10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 100 MHz