W28-XQ1A-15 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1111-W28-XQ1A-15-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | W28-XQ1A-15 |
Description | CIRCUIT BREAKERS W28-XQ1A-15 CIR |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 15A |
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors | Voltage Rating - AC 250 V |
Series | Voltage Rating - DC 32 V |