ANT-5GW-FPC-LH50M4
DigiKey Part Number
343-ANT-5GW-FPC-LH50M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-5GW-FPC-LH50M4
Description
ANT 5G FPC 120X20 50MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, LTE Flat Patch MHF4 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-5GW-FPC-LH50M4 Models
Category
Number of Bands
9
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Gain
5dBi, 5dBi, 5.5dBi, 6dBi, 5.2dBi, 5.1dBi, 7dBi, 6.2dBi, 6.8dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 50mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 750.5MHz, 842.5MHz, 1.175GHz, 1.593GHz, 1.947GHz, 2.495GHz, 3.75GHz, 4.7GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 803MHz, 791MHz ~ 894MHz, 832MHz ~ 1.518GHz, 1.525GHz ~ 1.661GHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz