ANT-8/9-FPC-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-8/9-FPC-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-8/9-FPC-UFL-100
Description
RF ANT <960MHZ 5G FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-8/9-FPC-UFL-100 Models
Category
VSWR
2, 1.6
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-9.5dB, -12.7dB
Series
Gain
-3.2dBi, -3dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
868MHz, 915MHz
Height (Max)
0.010" (0.20mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz, 902MHz ~ 930MHz