ANT-GNFPC-SHL15100UF
DigiKey Part Number
343-ANT-GNFPC-SHL15100UF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNFPC-SHL15100UF
Description
ANTENNA GNSS FPC SH L1/L5 25X25
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Flat Patch MHF1, U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
3
VSWR
Series
Gain
-0.2dBi, 3.3dBi, 3dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
Termination
MHF1, U.FL
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.177GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
1.164GHz ~ 1.606GHz