CRGH1206F24K9
DigiKey Part Number
CRGH1206F24K9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F24K9
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/2W 1206
Detailed Description
24.9 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
CRGH1206F24K9 Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)