CRGH1206F75R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 9 544
Datasheet
75 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRGH1206F75R
DigiKey Part Number
CRGH1206F75R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F75R
Description
RES 75 OHM 1% 1/2W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH1206F75R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)